<< Powrót
Wręczono statuetki „Osobowość Roku”
Na równi z Wałęsą

REGION. Wręczono statuetki „Osobowość Roku”

Lech Wałęsa dołączył do grona „Osobowości Roku”. W sobotę tytułem, nadawanym przez Warmińsko-Mazurski Klubu Biznesu, wyróżniono także sześć wybitnych postaci z naszego regionu.
Były prezydent RP Lech Wałęsa w sobotę gościł w Olsztynie. Zaprosili go członkowie Warmińsko- -Mazurskiego Klubu Biznesu. Przedsiębiorcy wręczyli mu statuetkę honorowego laureata „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2005”. Wałęsa odebrał ją z rąk Henryka Kamińskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. Pierwszy prezydent III Rzeczypospolitej został uhonorowany za wybitne dokonania na rzecz odrodzenia Polski, walkę o godne życie Polaków oraz za zaangażowanie w tworzeniu pozytywnego wizerunku Polski w świecie.
— Nie będę się narzucał, ale jak potraficie, to Wałęsa coś dla was zrobi, jeśli nie potraficie, to szkoda, że tę nagrodę mi daliście — mówił po odebraniu statuetki Wałęsa, w typowy dla siebie sposób oferując pomoc. — Jestem gotów służyć temu regionowi, Gdańskowi i Polsce. Mam nadzieję, że mnie wykorzystacie do swoich celów.
Lech Wałęsa przyjechał do Olsztyna z żoną i córką. Pani Danuta obchodziła w sobotę urodziny, z tej okazji otrzymała kilkanaście wiązanek kwiatów.
Nie odpoczywajcie
Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu od dwunastu lat wręcza statuetki „Osobowość Roku” przedstawicielom biznesu, polityki, medycyny, sztuki i nauki. Poza Wałęsą, tegorocznymi laureatami zostali: prof. Andrzej Koncicki, dziekan Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Warmińsko- - Mazurskiego w Olsztynie (za osiągnięcia w profilaktyce chorób drobiu), Piotr Jocz (pośmiertnie, za stworzenie firmy o światowych standardach, nagrodę odebrała żona Ewa z synami), Wojciech i Piotr Kotowie, przedsiębiorcy z Olecka (za wybitne osiągnięcia w eksporcie jachtów kabinowych), prof. Stefan Bołoczko (za wybitne dokonania w chirurgii ortopedyczno-urazowej). Tomasz Dowgiałło (za promocję Warmii i Mazur i organizację Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej).
— Prosiłbym Państwa, byśmy na laurach nie spoczęli! — zaapelował Lech Wałęsa do wyróżnionych statuetkami. — Bo to, czegośmy dokonali, zamknęło epokę podziałów, uruchamiając dobę intelektu, informacji, internetu, globalizacji. Żadne pokolenie nie miało takiej szansy.
Czek dla „Arki”
Tradycją stało się, że podczas uroczystej gali „Osobowość Roku” Klub Biznesu przekazuje czek na cele charytatywne. Nie inaczej było w tym roku. Tym razem firma Michelin podarowała 5 i pół tysiąca złotych dla Domu Dziennego Pobytu dla Dzieci „Arka”. Czek biznesmeni przekazali na ręce ks. Juliana Żołnierkiewicza, opiekuna domu.
Ksiądz infułat podziękował darczyńcom krótkim: — Bóg zapłać.

Beata Brokowska
Gazeta Olsztyńska 27.02.2006

<< Powrót